Гільдія редакторів-ветеранів ЗМІ Сумської областіСереда, 24.04.2024, 02:56

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню
Категорії розділу
ПОСТАТІ [8]
НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ [17]
НЕ СЛОВОМ ЄДИНИМ... [1]
БАГАТА (МАРУЩЕНКО) НІНА [4]
ВОРОНЕНКО РАЇСА ПАВЛІВНА [5]
ВЕЙСБЕРГ БОРИС СЕРГІЙОВИЧ [1]
ГОНЧАРОВ ОЛЕГ ІВАНОВИЧ [3]
ГРИЦЕНКО МИКОЛА ІВАНОВИЧ [6]
ЄРОХА МИКОЛА СТЕПАНОВИЧ [5]
КОЗИР ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ [2]
КОРНЮЩЕНКО ІВАН ПИЛИПОВИЧ [5]
МАТВІЄНКО ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ [1]
НЕСТЕРЕНКО ПЕТРО АНДРІЙОВИЧ [12]
ПАСЮГА БОРИС ОЛЕКСІЙОВИЧ [4]
ПРАВДЮК ДМИТРО СЕРГІЙОВИЧ [2]
САВЧЕНКО ВІКТОР КИРИЛОВИЧ [6]
СЕНЬКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА [2]
СЕРДЮК МИКОЛА ОЛЕКСІЙОВИЧ [1]
ТАРАСЕНКО ВІКТОР ІВАНОВИЧ [3]
ФАСТІВЕЦЬ ГРИГОРІЙ ФЕДОРОВИЧ [2]
ШЕСТАКОВ ЛЕОНІД ПАВЛОВИЧ [1]
Наші захоплення
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нас відвідали сьогодні
Пошук по сайту
Форма входу

Головна » Статті » ФАСТІВЕЦЬ ГРИГОРІЙ ФЕДОРОВИЧ

Вибір


Григорій ХВ0СТЕНК0

    Цю книгу, яка недавно вийшла у світ (Григорій Фастівець, «Вибір», сумське видавництво «Мрія»), перечитував особливо зацікавлено. З трьох причин. По-перше, «Мрія» чи не єдине видавництво обласного центру, яке ні за які грубі гроші не дозволить собі видрукувати відверто графоманське видання; по-друге, автор «Вибору» колега по перу, колишній кореспондент нашої газети; І, по-третє, книга справді написана майстерно, вправно - не відірвешся.





Насамперед кілька слів про автора Член Національної спілки журналістів України Григорій Фастівець - уродженець давнього козацького хутора Фастівці колись Буриківської сільради Буринського району. Хліборобський син закінчив Сумське медучилище і Сумський педінститут, здобув у Києві вищу журналістську освіту. Працював редактором Буринської «районки», кореспондентом нашої «Сумщини». Бог дав козацькому нащадкові немало талантів: Григорій Федорович прекрасний співак (один із лідерів самодіяльного мистецтва в ріднім Буринськім районі), вдатний пасічник, ну й, зрозуміло, тонко відчуває слово. І як журналіст, і як автор прозових творів, які свого часу друкувалися в багатьох українських газетах і журналах.
     До першої книги, яку і рецензуємо, автор включив невеличку повість «На роздоріжжі» та п'ять новел. Герої творів перебувають у стані життєвого вибору, письменник ставить їх у нелегке становище, з якого вони мають виходити. І, відтак, починаються напружені сюжетні перипетії, ми спостерігаємо, як герої творів прагнуть виборсатися з неординарних ситуацій. Як правило, це - так звані «маленькі люди», прості селяни, й часто-густо їм не під силу розірвати навкруг себе чорне коло. Як-от у новелі «В останній день»: помирає малолітній син Гальки, Юрко, тихо згасає на своєму ліжку від тяжої хвороби, а мати безсила. Писала й до благодійних фондів, і до депутатів, і до висо-ких чиновників - та їм, що «вболівають» за «народ взагалі», байдужа доля маленької людинки з того народу, ніхто й паль¬цем не поворухнув, аби дати гроші на лікування дитини...
     Інколи автор робить фабулу твору, наповнює його напруженою інтригою «з нічого». Так, у новелі «Сповідь незнайомки» в автобусі сидять двоє, розмовляють, і той діалог несподівано виливається у красиву і високу за польотом душі новелу.
      Г. Фастівець бездоганно знає той життєвий матеріал, до якого звертається у творах. Це, насамперед, тривоги й болі сучасного села. І коли ми говоримо, що його книгу читаєш із цікавістю, маємо уточнити: раз по раз її відкладаючи. Аби заспокоїтися, оговтатися. «Вибір» - не розважальне чтиво, трагічні долі наших сучасників (новели «Одинока могила», «Ольга Прокопа чекала») наскрізно пронизують читача співчуттям і болем; а це під силу справді обдарованому майстрові пера.
З повісті «На роздоріжжі» можемо судити: Г. Фастівець - майстер сюжетних ліній, не сподіваних поворотів у оповіді. Чого варта лише вкрай неочікувана кінцівка твору! Та коли подумати, збагнеш: у житті мало бути саме так. Не переповідаємо сюжету - читач сам із насолодою оцінить повість.
       Безумовно, сильною стороною книги є блискуче володіння автором мовним матеріалом: чудовий фон мови літературної, на якому зблискують доречні діалектизми, вдалі персоналізовані діалоги героїв, дотепне використання прислів'їв.
Книга закінчується чудовим твором з багатообіцяючою назвою: «Свіжина» (уривок із документальної оповіді «Був такий хутір»). Відтак, нам лишається чекати нових видань Григорія Фастівця, творів, які знову поставлять читача перед вічним вибором: між добром і злом, любов'ю й ненавистю, відданістю рідній землі та відступництвом.

Категорія: ФАСТІВЕЦЬ ГРИГОРІЙ ФЕДОРОВИЧ | Додав: ales (29.12.2011)
Переглядів: 974 | Теги: ФАСТІВЕЦЬ ГРИГОРІЙ ФЕДОРОВИЧ, Вибір | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Київський час
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 31
Наші друзі
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz