Гільдія редакторів-ветеранів ЗМІ Сумської областіП`ятниця, 29.03.2024, 12:45

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню
Наші захоплення
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Нас відвідали сьогодні
Пошук по сайту
Форма входу

Головна » 2017 » Вересень » 18 » Книги. Життя - мов спалах
17:40
Книги. Життя - мов спалах

У Сумському видавництві «Мрія-1» вийшла друком художньо-документальна повість про нашого земляка, відомого учасника АТО, Героя України Сергія Табалу (Сєвєра).

У Сумах по вулиці Харківській на будинку №8 здалеку видніється меморіальна дошка, яка повідомляє, що тут проживав учасник Революції Гідності на київському Майдані, боєць 5-го батальйону Добровільного Українського корпусу «Правий сектор» , Герой України Сергій Табала. Він загинув смертю хоробрих 6 листопада 2014 року, тримаючи з друзями оборону із звідусіль обстрілюваної вежі Донецького аеропорту. Наймолодший кіборг, 18-річний безстрашний боєць віддав життя за свободу і незалежність України став символом мужності, братерства та самопожертви  в ім’я  держави. Саме про цього патріота, націоналіста, нашого земляка і йдеться у новій книзі сумського письменника Петра Нестеренка «І повернувся білим журавлем….», яка видана за підтримки Сумської міської ради, адже Сергій Табала (позивний Сєвєр) є Почесним громадянином міста. Крім того, колишня вулиця обласного центру Паризької комуни прибрала ім’я активного учасника російсько-української війни на Сході України.

Автор художньо-документальної повісті детально знайомить читача з життєвим шляхом Сергія, який є уродженцем Лебединщини, але Суми стали для нього рідним містом, бо тут минулого дитинство, роки навчання, його змужніння. Він ще малюком разом з батьками переїхав до обласного центру, тут зростав із своїми ровесниками, бігав  на берегах тихоплинного Псла, де спостерігав як відлітають у теплі краї ключі  білих журавлів. Вони у його душі асоціювалися як солдати, що не прийшли з полів боїв. Тож нерідко наспівував відому мелодію:

    Не в землю нашу полягли хрещату -
    Перетворились в білих журавлів.

Серед хлопців виділявся тим, що багато читав, цікавився історією рідного краю.  Доля для нього склалася нещаслива, бо загинув молодим батько, а мати поїхала на заробітки. Тож його вихованням займалася бабуся Людмила Анатоліївна Шепотько. У житті Сергію зустрілися чудові вчителі-наставники з Сумської спеціалізованої школи №9 та хіміко-технологічного центру ПТО, які допомогли зрозуміти смисл людського співіснування. Про це свідчать записи в щоденнику Героя, розповіді його друзів, однополчан. Письменник дбайливо зібрав також спогади, проаналізував записники, листи , які зберігаються у музеях школи, ПТО, музеї «Дзвони пам’яті» міської організації ветеранів України.

У повісті глибоко розкрито образ С. Табали. Він був допитливим, мав інтелектуальні здібності, знайомився з біографіями величних постатей нашої щедрої землі. Серед його улюблених письменників були  Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко та інші. Багато їх віршів хлопець знав напам’ять. Зачудовуєшся висловами Сергія, які підібрав для читачів книги прозаїк. Не можуть не схвилювати ось такі думки: «Досить бачити Україну сумною, вона розквітне…», «Я мрію про шляхетну й горду Україну, і нас таких, молодих і рішучих, уже достатньо…» Автор підкреслює, що С. Табала мав свій погляд на останні події в країні, у нього була своя думка з тієї чи іншої проблематики. Він гостро реагував на стосунки, які склалися у нас  з сусідньою державою. Анексія Росією Криму, її агресія на Сході України глибоко хвилювали хлопця. Розпочавши боротьбу за справедливість на сумському й київському Майданах він ні хвилини не роздумував їхати чи не їхати на боротьбу з ворогом у зону АТО - добровольцем захищає Донецький аеропорт.  «Сам  собі вже дав слово, що до смерті буду рятувати Україну, і нехай покарають Боги, якщо я відступлю» - заявив друзям Сєвєр. Ці слова, як підкреслює автор, від душі, від серця. Вони є дороговказом для нинішньої молоді, підростаючого покоління.

У кожному розділі повісті з любов’ю вимальовується образ Героя. Особливо характерний у цьому плані той, де йдеться про основоположне кредо Сергія. Юнак роздумує про місце України у європейській спільності, про особисту участь, а також співвітчизників у цьому процесі. Він проголошує, що кожен повинен брати участь у творенні країни: «Якщо не ми, то хто? Якщо не зараз, то коли? Я готовий загинути за мою Україну і жалкую лише про те, що можу зробити це тільки один раз». С. Табала з честю дотримав свого слова Він загинув, його життя було, як спалах. Кіборг похоронений на почесному місці на міській Алеї Слави. Поруч з ним вічним сном спочивають й Герої України сумчани Олександр Аніщенко та Олексій Братушка, інші земляки.

Автором зібрано докупи зворушливі слова тих, хто знав Сєвєра. Вони щиро і сердечно відгукуються про молодого кіборга, який не дожив трішки більше місяця до свого 19-річчя. Книга П.Нестеренка нині широко обговорюється у навчальних закладах, трудових колективах, в бібліотеках. Вона варта схвалення, адже письменник майстерно відтворив образ Сергія Табали, який повернувся до нас білим журавлем.

О. Козир,
голова гільдії редакторів-ветеранів області

Переглядів: 1047 | Додав: vitalbravo71 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Київський час
«  Вересень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
Свята України
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 31
Наші друзі
Copyright MyCorp © 2024 Безкоштовний хостинг uCoz